KONST / Litografier / Färglitografi 16118399
*
nr 1611 8399
Peder Duke
(1938-2003), Sverige
Signerad, numrerad 213/300, daterad 1991. Färglitografi, bildmått: 33x37 cm, yttermått inklusive ram: 49x53 cm
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 18:47:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/4 00:28:22
1
200 kr
5/4 16:26:01
2
150 kr
5/4 16:26:01
1
200 kr (Budbetjänt)
8/4 18:27:39
3
250 kr
8/4 18:40:53
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Peder Duke
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Peder Duke
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peder duke svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Peder Duke
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Peder Duke
nr 1611 8399
Peder Duke
(1938-2003), Sverige
Signerad, numrerad 213/300, daterad 1991. Färglitografi, bildmått: 33x37 cm, yttermått inklusive ram: 49x53 cm
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/4 00:28:22 | 1 | 200 kr |
5/4 16:26:01 | 2 | 150 kr |
5/4 16:26:01 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
8/4 18:27:39 | 3 | 250 kr |
8/4 18:40:53 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Peder Duke
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Peder Duke
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peder duke svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27